Czym jest Lunch Day?

Lunch Day to idea spopularyzowana w Stanach Zjednoczonych, która polega na tym, aby raz w tygodniu wszyscy pracownicy firmy zamówili wspólnie dostawę jedzenia i zintegrowali się w miejscu pracy w trakcie spożywania posiłku.

W Polsce idea Lunch Day rozwija się szczególnie w firmach z sektora IT. Wspólny lunch przybiera różne formy — od zwyczajnego spotkania przy stole po krótkie, grupowe meetup-y w trakcie których prezentowane są materiały edukacyjne i szkoleniowe. Wspólne spożywanie posiłku pozwala na złapanie kontaktu z wszystkimi pracownikami firmy i pozytywnie wpływa na atmosferę pracy.

Rosnąca popularność idei Lunch Day jest świetną okazją by wyróżnić się na rynku pracy i zaproponować oryginalny, nieszablonowy benefit obecnym i przyszłym pracownikom.

Czym jest Lunchroom?

Lunchroom to platforma, która umożliwia szybkie, bezgotówkowe zamówienie posiłku do biura w dużych zespołach. Z naszych usług korzystają pracownicy takich firmy jak Comarch, Fujitsu, Samsung, Deloitte.

Działamy w większości miast w kraju. W całej Polsce w ofercie partnerskich restauracji posiadamy kilka tysięcy restauracji. Od 2015 roku dostarczyliśmy już ponad 100 tysięcy posiłków. Z naszej platformy korzysta ponad 10 tysięcy pracowników w Polsce.

Finansowe korzyści dla firmy

Współpraca z Lunchroom to jedna faktura zbiorcza płatna na koniec miesiąca. Faktura tytułem “Usługi cateringowe” 8% VAT.

Jest to bardzo ważny element wyróżniający nas na tle konkurencji. Posiłki zamawiane przez Lunchroom, księgowane jako usługa cateringowa, stanowią koszt uzyskania przychodu firmy co pozwala odliczyć VAT.

Oznacza to, że ostateczny koszt dla firmy jest dużo mniejszy niż kwota którą otrzymał pracownik.

Zobacz co zyskujesz współpracując z Lunchroom dla firm:

Jedna faktura
Pracownicy zamawiają z wielu restauracji, a firma otrzymuje jedną fakturę zbiorczą na koniec miesiąca.
Ty ustalasz warunki
Firma może dofiansować 5zł, 10zł lub dowolną inną kwotę codziennie, raz w tygodniu lub dowolnie inaczej.
Żadnych ograniczeń
Jeżeli koszt posiłku nie mieści się w budżecie pracownik może dopłacić brakującą kwotę przez PayU.

Pełna kontrola, proste zasady

Doładowanie konta pracownika może odbywać się np. raz w tygodniu w środę do kwoty 30 zł. W momencie gdy pracownik nie zużyje środków, w następną środę stan konta nie zwiększy się i będzie nadal wynosił 30 zł.

Płatność tylko za wykorzystane środki, a nie za doładowania. Jeżeli pracownicy nie zamówią jedzenia w danym miesiącu, firma nie ponosi żadnych kosztów.

Możliwość dopłacania za posiłek przez pracownika z własnych środków (dopłata szybkim przelewem internetowym PayU). Jeżeli pracownik przekracza założony budżet, ma możliwość dopłacić brakującą kwotę z własnych środków.